0 0,00 zł

    Nie masz produktów w koszyku.

Czy Wiesz, Że... ? - Opakowanie i Etykieta.

Czy wiesz, że opakowanie i etykieta prawdę Ci powie o Twojej Kawie? Już na pierwszy rzut oka możemy stwierdzić czy kupujemy wartościowy produkt, czy marketingowo opakowaną ściemę.

Czy Wiesz, Że... ? - Opakowanie i Etykieta.

Świeżo palona kawa wysokiej jakości powinna być odpowiednio zapakowana i opisana.
Oglądając opakowanie i etykietę, możemy wstępnie ocenić czy to, co znajdziemy wewnątrz, będzie dobrej jakości i nie utraciło jej podczas transportu, magazynowania etc... Na co powinieneś zwracać uwagę?

Opakowanie - świeżo wypalona kawa uwalnia dwutlenek węgla powstały podczas procesu palenia. Odgazowanie to naturalny proces. Aby właściwe zapewnić wymianę gazów wewnątrz opakowania oraz zablokować dostęp tlenu do wnętrza niezbędny jest wentyl. I tu UWAGA!! Istnieją co najmniej dwa rodzaje wentyli stosowanych w opakowaniach do kawy. Pierwszy to wentyl zewnętrzny, zazwyczaj naklejany na paczkę. Wygląda jak mała dziurka zrobiona igłą i zaklejona taśmą. Tego typu wentyl jest tańszy i gorszy jakościowo, łatwo poznamy po nim, że producent oszczędza i nie przywiązuje zbyt dużej wagi do jakości. Często zdarza się, że wentyle zewnętrzne nie są szczelne i potrafią wpuścić powietrze do środka, a to sprawia, że kawa wietrzeje.
Drugi typ wentyla to wentyl wewnętrzny, który wykonany jest z tworzywa. Swoim wyglądem przypomina gruby guzik i jak sama nazwa wskazuje, przyklejony jest wewnątrz opakowania. Wentyl wewnętrzny zapewnia właściwą wymianę gazów i skutecznie zatrzymuje powietrze. Opakowania z wentylem wewnętrznym to dobry wybór i gwarancja właściwie przechowanej kawy.
Kolejny ważny czynnik to materiał, z którego wykonane jest opakowanie do kawy. Na rynku istnieje całą masa opakowań. Wielokrotnie spotkałem się z sytuacją, kiedy opakowania opisane jako nadające się do kawy, absolutnie się do jej pakowania nie nadawały. Co prawda posiadały atest dopuszczenia do kontaktu z żywnością, ale pakowanie w nie kawy to zły pomysł.
Materiał, z którego wykonane są właściwe do kawy opakowania, jest zazwyczaj kilkuwarstwowy, a jedną z warstw jest aluminium. Tylko takie opakowania gwarantują 100% szczelności przed wnikaniem tlenu oraz skutecznie zatrzymają promienie UV.

Wszystkie kawy oferowane w naszym sklepie - landcafe.pl - pakowane są w opakowania najwyższej jakości spełniające powyżej opisane warunki.
Dodatkowo posiadają pewne udogodnienia takie jak: system łatwego otwierania, zapinkę strunową umożliwiającą ponowne zamknięcie, czy stopę dzięki, której otwarta paczka postawiona na kuchennym blacie nie przewróci się i nie rozsypiemy naszej ulubionej kawy.

właściwie zapakowana kawa

Przyjrzyjmy się teraz etykiecie.

Co powinna zawierać etykieta szanującej się palarni kawy i jakie informacje powinniśmy na niej znaleźć?

Zasada jest prosta, im więcej informacji znajdziemy tym lepiej. Jednak ważne jest, aby były to informacje o ziarnach kawy, ich pochodzeniu, wysokości upraw, stopniu palenia etc., Nie dajcie się zwieźć marketingowemu "pitu pitu" w stylu "królewski aromat" czy "aksamitny smak".
Spójrz na poniższe infografiki. Przedstawiliśmy na nich wszystkie kluczowe parametry, które odnajdziesz na etykiecie sprzedawanych w naszym sklepie kaw. Więcej informacji znajdziesz oczywiście na karcie produktu w sklepie internetowym, jednak najważniejsze informacje musiały znaleźć się również na etykiecie.

Jak właściwie czytać etykietę kawy ziarnistej

Jak właściwie czytać etykietę kawy ziarnistej

 Jak widzisz informacji, które mogą znaleźć się na opakowaniu kawy, jest sporo. Każda porządna Palarnia Kawy powinna je zamieszczać. Jeśli ich brakuje, możemy podejrzewać, że producent nie przykłada do nich wagi, a jeśli tak, to pewnie nie przykłada też wagi do zawartości opakowania. Drugim, jeszcze gorszym powodem braku informacji może być fakt, że producent nie chce ujawniać pochodzenia kawy, gdyż się tego najnormalniej wstydzi lub chce ukryć jej słabą jakość. Tak czy inaczej, brak informacji powinien wyostrzyć Twoją czujność i skłonić do zastanowienia przed zakupem.

Teraz już wiesz jak rozpoznać dobrą kawę w pierwszym kontakcie z opakowaniem, jak czytać etykietę i jakich informacji szukać. Mam nadzieję, że ten artykuł będzie dla Ciebie pomocny przy wyborze kolejnej paczki kawy. Jeśli tak, udostępnij ten wpis znajomym i podziel się wiedzą. Zachęcam również do dyskusji w komentarzach. Podzielcie się swoimi doświadczeniami podczas kawowych zakupów.

Jeżeli Chcesz wiedzieć więcej polub nasz profil na Facebooku, Instagramie czy Twitterze i bądź na bieżąco!

Zapraszam Cię również do dopisania Twojego adresu e-mail do naszego newslettera. Nasza polityka - ZERO SPAMU - tylko wartościowe materiały. Zapisując się możesz liczyć na informację o najnowszych artykułach na naszym blogu, dostaniesz info - Wypał Tygodnia, damy Ci także cynk o organizowanych promocjach i okazjach. 
Jak się zapisać? To proste, wpisz swój adres e-mail w okienku poniżej, (pod artykułem) i kliknij żółtą strzałę :)

Łukasz - Disco.

#kawazpodrozy

Kategoria: Disco