Musisz się zalogować, aby dodać opinię.
Miód z polskiej pasieki z porzeczkami
29,99 zł – 54,99 zł
Miód rzepakowy z liofilizowanymi owocami czarnych porzeczek to najlepsze połączenie dla miodów smakowych ze względu na ich dobre właściwości dla organizmu. Zarówno prozdrowotne cechy polskiego miodu rzepakowego jak i zamknięte w procesie liofilizacji wartości odżywcze czarnych porzeczek, doskonale się uzupełniają, tworząc niepowtarzalny smak.
Czarne porzeczki to owoce, które towarzyszą wielu produktom wykorzystywanym w leczeniu przeziębienia. Posiadają ogromną ilość witaminy C. Mają właściwości redukujące zły cholesterol oraz obniżają poziom cukru we krwi. Są bogatym źródłem witaminy A, która jest wykorzystywana w leczeniu chorób wzroku.
Liofilizacja to najlepszy sposób na „zamknięcie” w owocach ich najcenniejszych cech. Proces ten to najogólniej mówiąc suszenie poprzez głębokie mrożenie w temperaturach od – 50 do -80 stopni C. Polega on na usunięciu wody z zamrożonych uprzednio owoców poprzez sublimację lodu (przejście lodu w stan pary wodnej bez przechodzenia w stan ciekły).
Po zamrożeniu owoców na ich powierzchni pojawiają się kryształki lodu. Wówczas obniża się ciśnienie w komorze liofilizatora poniżej ciśnienia pary lodu. Dochodzi wtedy do właściwej sublimacji, dzięki której powstała para wodna osiada na płytkach skraplacza liofilizatora. Płytki te posiadają niższą temperaturę i dzięki temu para wodna zamarza.
Ponieważ w procesie sublimacji oddzielona zostaje tylko część wody (zostaje jeszcze około 8% wilgotności wewnątrz owoców), przeprowadza się dalsze suszenie w podwyższonej temperaturze (nawet do 0 stopni C). Aby wydobyć resztki wilgoci zmniejsza się ciśnienie do minimum. Jest to proces nazywany desorpcją – wtórnym suszeniem, dzięki któremu owoce uzyskują od 1 do 4% wilgotności.
NATURALNE MIODY PSZCZELE Z POLSKIEJ PASIEKI
Rodzinna Pasieka ALEK z okolic Zielonej Góry.
Nasz MIÓD RZEPAKOWY pochodzi z najświeższych zbiorów. Posiada konsystencję delikatnego kremu.
Miód rzepakowy jest miodem wiosennym, bardzo popularnym w naszym kraju. Powstaje z nektaru kwiatów rzepaku i jest miodem wyjątkowo słodkim. Posiada specyficzny aromat przywodzący na myśl kwitnące pola rzepaku oraz migdałkowe karmelki. W postaci płynnej jest prawie bezbarwny, lekko słomkowy lub jasnożółty z zielonkawym podbarwieniem. Zbierany jest głównie na przełomie maja i czerwca.
Miód rzepakowy posiada nieocenione właściwości prozdrowotne. Ma korzystny wpływ na dolegliwości ze strony układu krwionośnego, choroby nerek i wątroby, problemy z żołądkiem, skórą, infekcje i przemęczenie.
Żołądek – miód rzepakowy wspomaga żołądek, leczy nadżerki i pomaga w zwalczaniu uciążliwej zgagi.
Układ krwionośny – miód rzepakowy ma zbawienny wpływ na pracę serca i całego układu krwionośnego. Jest polecany osobom mającym problemy z arytmią i zaburzeniami pracy serca.
Miód rzepakowy jest bogaty w rzadkie biopierwiastki oraz witaminy C, K a także związki z grupy B. Znajdziecie w nim również bor odpowiedzialny za właściwą budowę kości oraz wiele pierwiastków takich jak magnez, potas czy żelazo.
Posiada ogromną dawkę węglowodanów dzięki czemu charakteryzuje go wysoka wartość kaloryczna – aż 340 kcal w 100 gramach produktu. Jest zatem idealny dla osób aktywnych, uprawiających sport lub wykonujących zawód związany z wysiłkiem fizycznym.
Cały potencjał tego miodu wykorzystacie stosując go w niskiej temperaturze (do max. 40 st. celsjusza). Zachowuje on wówczas wszystkie swoje najlepsze właściwości.
Rodzinna pasieka ALEK jest prowadzona od 12 lat i posiada ponad 100 uli. Znajduje się we wsi Radomia pod Zieloną Górą i stamtąd ule od wiosny są rozwożone na pożytki ok 50 km od pasieki po pozycjach ule wracają na pasieczyska do Radomii.
W pasiece pozyskiwane są miody odmianowe – rzepakowy, akacjowy, lipowy, faceliowy, gryczany i wielokwiatowy, a także pyłek kwiatowy.
Miód pozyskiwany jest na bieżąco i po odwirowaniu rozlewany w słoiki 1 kg i 0.4 kg. Zbierany jest także pyłek kwiatowy, suszony i pakowany w słoiki po 0.4 kg i 0.2kg
Pasieka zdobyła 1 miejsce w konkursie na Najlepszy miód podczas 8 Lubuskich Dni Żywności 2013 oraz 1 miejsce w konkursie na Najlepszy miód podczas 9 Lubuskich Dni Żywności 2014.
Opinie
Na razie nie ma opinii o produkcie.